Procesy - łańcuch siedmiu etapów niezbędnych do osiągnięcia celu.
Nasz rozwój opieramy o kompleksowy łańcuch tworzenia wartości pozwalający na skuteczną realizację naszej strategii i dający maksymalną satysfakcję z efektów naszej pracy. Zarówno naszym klientom jak i nam samym.
 Wsłuchujemy się w potrzeby rynku i naszych klientów. Reagujemy szybko i elastycznie na zmieniające się uwarunkowania. W każdych, nawet trudnych i wymagających okolicznościach potrafimy znaleźć szanse, które natychmiast przekuwamy na nasze zamierzenia i pozytywne ich rezultaty.
Nowatorskie i nieskrępowane podejście do wyzwań technicznych jest w genach naszej firmy. W centrum badawczo-rozwojowym realizujemy programy pozwalające na wdrażanie innowacji w produktach i technologiach, których efektem są lżejsze, bezpieczniejsze i bardziej neutralne dla środowiska pojazdy.
 
Posiadamy wiedzę i możliwości techniczne pozwalające na wykonanie modeli, obliczeń FEM i symulacji oraz optymalizację parametrów technicznych i kosztowych przyszłych produktów.
Nasza prototypownia pozwala na spełnienie oczekiwań klientów, kiedy niezbędne jest szybkie wykonanie prototypów części oraz ich walidacja w laboratoriach badawczych. Prototypowania służy również testowaniu rozwiązań opracowywanych przez nasz Dział B+R rozwiązań.
Konstruujemy zaawansowane narzędzia, oprzyrządowania i kompleksowe linie wytwórcze do różnorodnych technologii obróbki plastycznej metali oraz ich spajania.
 
Dzięki wysokim i ciągle rozwijanym kompetencjom naszych inżynierów, potrafimy na etapie konstrukcji istotnie zoptymalizować parametry procesów wytwarzania uruchamianych produktów.
Nasza narzędziownia pozwala na bardzo elastyczne odpowiadanie na potrzeby naszych klientów, szczególnie ważne w projektach o krótkim terminie uruchomienia oraz w przypadku konieczności szybkiego wdrożenia zmian inżynieryjnych.
 
Wykonujemy zaawansowane techniczne oprzyrządowania do obróbki plastycznej na zimno, na gorąco, a także specjalne stanowiska i oprzyrządowania służące do kompletacji podzespołów pojazdów.
 
Wydział narzędziowni tworzy doświadczony zespół operatorów i toolmakerów wykorzystujących najnowocześniejsze maszyny i dedykowane stanowiska do prób i dostosowań narzędzi i procesów.
Praca zespołowa, zaangażowanie, profesjonalizm i szybkie procesy decyzyjne to cechy naszego podejścia do zarządzania projektami. Dzięki nim nawet bardzo złożone i wymagające projekty kończymy najlepszym możliwym efektem jakim jest podziękowanie ze strony klienta z dobrze wykonaną pracę. Również w formie nagród jakimi obdarzają nas nasi klienci.
Polmotors System – to system produkcyjny naszej firmy, który ukierunkowany jest na ciągłą poprawę wskaźników, w tym jakości i bezpieczeństwa oraz eliminację wszelkich strat. System ten budujemy łącząc najlepsze światowe praktyki i techniki zarządzania z własnym podejściem i doświadczeniem oraz cyfryzacją i założeniami Przemysłu 4.0.
 
W naszych zakładach wdrażamy i rozwijamy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie obróbki plastycznej na zimno i na gorąco, technik montażu i kompletacji. W wielu z nich jesteśmy pionierem w kraju i jednym z liderów rynku światowego.